Nyheter på dalmål

En match för livet – Vi stödjer!

Daladatorer är självklart med och stöttar den oförglömliga välgörenhetsmatchen, med syftet att samla in pengar till Barncancerfonden och Börje Salmings ALS-stiftelse.

En dag när NHL-stjärnor, musik och gemenskap förenas för att göra skillnad på riktigt

Team Bolaget, med ett lag bestående av aktiva NHL-spelare, möter hockeyikonen Filip Forsbergs lag – även det fullt av NHL-profiler – i en unik och oförglömlig välgörenhetsmatch. Syftet? Att tillsammans samla in pengar till Barncancerfonden och Börje Salmings ALS-stiftelse.

Förvänta dig inte en vanlig hockeymatch – i periodpausen bjuder Bolaget på en spektakulär halftime show som aldrig tidigare skådats på en hockeyplan. Det här är mer än bara sport; det är en kraftfull manifestation av passion, underhållning och viljan att göra gott.

Vi siktar högt och vill skapa en upplevelse som engagerar, inspirerar och ger hopp till dem som behöver det mest.

Läs mer på https://www.emfl.se/

Vi använder cookies för att optimera din upplevelse